Zespół Placówek Oświatowych

Wycieczka na Roztocze

W dniach 4-5 października 2022r odbyła się wycieczka klas ósmych na Roztocze. Byliśmy w Szczebrzeszynie – miasteczku trzech kultur. Zwiedziliśmy synagogę, cerkiew prawosławną. Pomnik chrząszcza stał się ciekawym tłem do zrobienia wspólnej fotki.

Zwierzyniec, Górecko Kościelne, Józefów, Krasnobród to kolejne miejsca, które odwiedziliśmy. Jan Sobiepan Zamoyski, Marysieńka, Jan Sobieski, Jan i Róża Zamoyscy, (akcja ratowania Dzieci Zamojszczyzny) to ludzie, których losy z zainteresowaniem                          i  humorem przybliżył nam przewodnik.

Dzięki dobrej kondycji, późnym wieczorem odbyliśmy długi spacer nad zalew. Czyżby, jednak zabrakło kondycji uczniom, którzy nie chcieli już nawet dyskoteki? Nie sądzę, gdyż integracja w pokojach trwała do późnych godzin nocnych.

Centralnym punktem wycieczki był Zamość, od 2002r. na liście UNESCO. Twierdza Zamość, Katedra, Ratusz, Kamienice, Pałac Ordynatów Zamoyskich, Kościół Franciszkanów i wiele innych, ciekawych miejsc dane nam było zobaczyć.

Wycieczka była ciekawą lekcją historii i na długo zostanie w naszej pamięci

 

Kategorie wpisów

Archiwalne wpisy

Dzieci w przedszkolu

Wygrane konkursy

Kadra Nauczycieli

Uczniów ww szkole

ZPO Parysów

Dyrektor Irena Mazur

1. Przedszkole  Publiczne:  ul. Książęca 13a, 08-441 Parysów
tel. (25) 685 53 28     e-mail:  przedszkole.parysow13@op.pl

2. Szkoła Podstawowa:       ul. Książęca 11, 08-441 Parysów
tel. (25) 685 53 22    e-mail:  sp.parysow@gmail.com
tel. (25) 685 10 04    e-mail:  gimparysow@op.pl

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast