Wycieczka do Smart Kids Planet

Dnia 4 października  dzieci z grupy Jagódki odwiedziły Smart Kids Planet w Fabryce Norblina w Warszawie. Zanim dotarliśmy na miejsce,  pięciolatki z okien autokaru podziwiały infrastrukturę stolicy. Zachwycone były ogromną ilością ulic, aut, tramwajów oraz dużych i wysokich budowli – w tym Pałacu Kultury i Stadionu Narodowego.

Na miejscu przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, podczas których  nauczyły się wykonywać pizzę, oraz w warsztatach ekologicznych, gdzie wykonały zjawiskowo pachnące świece z naturalnego wosku pszczelego.

Był też czas na pokazy naukowe z kostką lodu, która się nie roztapia! A to zaledwie jedna z jej niezwykłych właściwości! Okazało się , że „ suchy lód” wydaje dźwięki, oraz można dzięki niemu stworzyć gigantyczne bańki mydlane, a także wytworzyć wodospad  z pary.

Po zajęciach warsztatowych dzieci bawiły się przyswajając kompetencje przyszłości   w dziewięciu strefach mądrej zabawy. Mogły wykorzystać swoje pomysły i kreatywność. Możliwości mądrej zabawy było bardzo wiele, a uśmiech cały czas nam towarzyszył!