Święto Konstytucji 3 Maja

Dzień 3 maja 2024 roku był wspaniałą okazją , by uzmysłowić dzieciom rolę i znaczenie takich słów, jak ,,Wolność, Naród, Ojczyzna”. Podczas uroczystej akademii, która odbyła się w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Parysowie mieliśmy możliwość przybliżenia kilku faktów z historii Polski, często już zapomnianych przez potomnych. Obowiązkiem nas wszystkich – i starszych i młodszych – jest codzienne pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy swoją pracą i zaangażowaniem w tamtych trudnych historycznie czasach spowodowali, że w sercach i umysłach Polaków nigdy nie zgasła iskra wolności i niepodległości.

Młodzież szkolna z klas 7a, 7b i 5b, pod kierunkiem Pani Anety Rendaszki i Pani Barbary Jagły,  przybliżyła zebranym historię uchwalenia Konstytucji 3 maja, a oryginalnym akcentem montażu słowno -muzycznego był teatr cieni.