Spotkanie z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego

Adamem Struzikiem

27 maja 2021r.

Dnia 27 maja 2021r. w murach naszej szkoły odbyło się spotkanie z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem w sprawie podpisania umowy na dofinansowanie zadania pn. „Termomodernizacja i przebudowa Publicznej Szkoły Podstawowej w Parysowie wraz z budową kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy Zespole Placówek Oświatowych w Parysowie”.

W spotkaniu uczestniczyły również  Elżbieta Lanc oraz Janina Ewa Orzełowska – Członkinie  Zarządu Województwa Mazowieckiego, Wójt Gminy Parysów – Bożena Kwiatkowska, Zastępca Wójta – Bogumiła Nowosielska, Skarbnik Gminy – Elżbieta Mucha, Przewodniczący Rady Gminy – Marek Bogusz, Dyrektor ZPO w Parysowie – Irena Mazur, Wicedyrektor ZPO – Agata Żurawek, Wicedyrektor ZPO – Małgorzata Borkowska-Całka, proboszcz miejscowej parafii – ksiądz kanonik Włodzimierz Tendorf. Obecni byli także przedstawiciele straży pożarnej z Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP Kazimierzem Sionkiem, radni, sołtysi, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich, pracownicy Urzędu Gminy oraz pracownicy szkoły w Parysowie.

Ostateczna kwota remontu wyniesie 6 600 000 złotych, z czego 4 000 000 pozyskano z funduszy Województwa Mazowieckiego. Remont odbywać się będzie na przestrzeni 3 lat i obejmie także budowę zaplecza sportowego. Cała społeczność szkolna z entuzjazmem przyjęła wiadomość o remoncie. Dzięki niemu uczniowie będą uczyć się w odnowionych salach i cieszyć się nowymi sprzętami.

Zostanie wykonane m.in. ocieplenie dachu nad salą gimnastyczną, ocieplenie stropów pod poddaszem oraz ścian zewnętrznych i fundamentów budynków, wymiana okien
i drzwi, modernizacja wentylacji w sali gimnastycznej, wymiana źródła ciepła wraz
z remontem kotłowni, montaż instalacji fotowoltaicznej, wymiana oświetlenia na energooszczędne LED, remont klatki schodowej i korytarzy, remont łazienek, wymiana wszystkich drzwi wewnętrznych, wykonanie opasek z kostki wokół budynku
w miejscach nieutwardzonych, wymiana instalacji elektrycznej w najstarszej części szkoły, wymiana podłóg drewnianych w 11 salach lekcyjnych i sekretariacie, wymiana pokrycia dachowego na kilku budynkach.

W ramach zadania zostanie wykonany również kompleks sportowo-rekreacyjny,
w skład którego wchodzi bieżnia prosta dla dystansu 60 m (4 stanowiska), skocznia do skoku w dal, rzutnia do pchnięcia kulą oraz urządzenia sportowe – siłownia zewnętrzna.