Ślubowanie Pierwszoklasistów 06.11.20r.

Ślubowanie Pierwszoklasistów

06.11.20r.

Pierwszoklasiści z Zespołu Placówek Oświatowych w Parysowie  są już pełnoprawnymi uczniami. 6 listopada2020r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Uroczystość pt. ”Jak oni ślubują?” poprowadzili uczniowie klasy IIIa – Maja Krupniewska i Marcin Szeląg. Powitali zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli i uczniów.

W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszaki ślubowały być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt. Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do prezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji szanowna komisja: Pani Magda Gessler, Superniania Dorota Zawadzka oraz główny komendant policji potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały “egzamin pierwszoklasisty”.

W tej wyjątkowej chwili Pani Dyrektor, Irena Mazur, pogratulowała dzieciom zaprezentowanych umiejętności oraz wychowawczyniom, które przygotowały uczniów do wspaniałego występu. Następnie dzieci otrzymały przygotowane upominki. Był także  czas na pamiątkowe zdjęcia, życzenia, podziękowania i uściski.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu najbliższych. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.