Zespół Placówek Oświatowych

Ekologiczny Piknik Rodzinny

Dnia 5 czerwca 2023r. w Parysowie odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny. Dzień ten obfitował w liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. W pikniku uczestniczyły przedszkolaki oraz uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Parysowie pod opieką nauczycieli, wychowawców oraz rodziców.  Zabawa trwała od samego rana. Świętowanie rozpoczęły występy artystyczne w wykonaniu dzieci. Wśród zgromadzonej publiczności znaleźli się zacni goście, a wśród nich, Pani Iwona Korowska – Poseł na Sejm RP, Ks. Kanonik Włodzimierz Tendorf -proboszcz parafii w Parysowie, Pan Kazimierz Sionek – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego, Pani Aleksandra Szczegot – Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych i Porządku Publicznego, Pani Bogumiła Nowosielska – Zastępca Wójta Gminy Parysów, Pani Irena Rękawek – radna i sołtys Parysowa, dh Stanisław Piętka – Prezes OSP Parysów, Pani Małgorzata Dróżdż – Dziugieł – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Koło Gospodyń Wiejskich ze Starowoli. Obecne były także przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – Pani Renata Liszewska i Pani Agnieszka Zegadło. Prowadząca uroczystość, Pani Dyrektor ZPO w Parysowie – Irena Mazur, podkreśliła, iż to w rodzinie dzieci wzrastają i uczą się szacunku do innych ludzi, a także otaczającej przyrody, a zorganizowanie tego pikniku to wspaniała inicjatywa, która wspiera i poszerza wiedzę przyrodniczą, jaką dzieci zdobywają na co dzień w szkole.

Piknik był okazją do tego, aby dzieci w radosny i twórczy sposób pogłębiły swoją wiedzę dotyczącą stanu środowiska naturalnego. Firma „Edukacja Ekologiczna Łódź” zadbała                  o profesjonalne zorganizowanie gier i zabaw, a także konkursów o tematyce ekologicznej. Dzieci wykonywały m.in. bomby nasienne i sadziły rośliny antysmogowe. Tworzyły ekologiczną biżuterię, spożywały świeżo wyciskane, zdrowe soki oraz ciasteczka pełnoziarniste. Animatorzy, nauczyciele, Panie z KGW ze Starowoli oraz strażacy dołożyli wszelkich starań, aby zabawy przebiegały bezpiecznie, były ciekawe i rozwijające, aby promowały zdrowy i aktywny styl życia w zgodzie z przyrodą i w trosce o nią.

Podczas pikniku były też wspólne tańce w  ogrodzie, a także rozgrywki sportowe na boiskach szkolnych.

Ekologiczny Piknik Rodzinny odbył się na terenie Szkoły Podstawowej w Parysowie dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Gospodarki Wodnej w Warszawie. Serdeczne podziękowania płyną również w kierunku pracowników Wydziału Zamiejscowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Siedlcach za pomoc organizacyjną.

 

Kategorie wpisów

Archiwalne wpisy

Dzieci w przedszkolu

Wygrane konkursy

Kadra Nauczycieli

Uczniów ww szkole

ZPO Parysów

Dyrektor Irena Mazur

1. Przedszkole  Publiczne:  ul. Książęca 13a, 08-441 Parysów
tel. (25) 685 53 28     e-mail:  przedszkole.parysow13@op.pl

2. Szkoła Podstawowa:       ul. Książęca 11, 08-441 Parysów
tel. (25) 685 53 22    e-mail:  sp.parysow@gmail.com
tel. (25) 685 10 04    e-mail:  gimparysow@op.pl

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast