Zespół Placówek Oświatowych

WOLONTARIAT

PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PARYSOWIE

SZKOLNE KOŁO CARITAS

 

przy Zespole Placówek Oświatowych

w Parysowie

 

      Pomoc słabszym, potrzebującym, chorym, czy też osobom starszym, to główny cel pracy członków Szkolnego Koła Caritas, działającego przy ZPO w Parysowie. Opiekę nad Kołem sprawuje Pani Ewa Szwed, która uwrażliwia uczniów na potrzeby osób chorych i cierpiących, a także zachęca do pracy w wolontariacie.

      Na przestrzeni ostatnich lat Szkolny Wolontariat podjął wiele działań, gromadząc fundusze na wsparcie licznych akcji charytatywnych oraz przystąpił do wielu projektów dobroczynnych i zbiórek np. żywności czy środków czystości.

      Akcja „Pola Nadziei”, polegająca na sadzeniu cebulek żonkili w celu wsparcia hospicjum domowego, została przeprowadzona przez naszych wolontariuszy już kilka razy. „Tak pomagam”, „Zmyj szarość z ich życia”, czy „Plecak Misyjny” to z kolei akcje, polegające na zbiórce żywności, środków czystości i artykułów szkolnych dla potrzebujących dzieci z krajów misyjnych, do których uczniowie-wolontariusze  przystępują cyklicznie. SKC (Szkolne Koło Caritas) wspiera także projekt „Akademia Małego Żaka”, związany z pomocą
w nauce oraz koordynuje akcję „Pozytywnie zakręceni” polegającą na zbiórce plastikowych nakrętek.

      W okresach przedświątecznych wolontariusze spotykają się i własnoręcznie wykonują ozdoby świąteczne np. na szydełku, czy też karty świąteczne, które następnie trafiają do osób samotnych lub do dzieci przebywających na oddziałach szpitalnych. Jest to związane
z  „Międzynarodowym Dniem Chorego” oraz akcją „Wydziergane Sercem”.

      Niesienie pomocy potrzebującym wymaga od wolontariuszy zaangażowania i dobrej organizacji. Akcje, które są przeprowadzane w naszej szkole spotykają się zwykle z ogromnym wsparciem ze strony uczniów, rodziców i nauczycieli. Kiermasze dobroczynne lub inicjatywy takie jak  kawiarenka mikołajkowa to wspaniałe pomysły SKC na zbiórkę środków pieniężnych, dzięki którym można wesprzeć ogólnopolskie akcje charytatywne.

      Szkolne Koło Caritas zrzesza około 20 wolontariuszy, którzy nie szczędzą czasu i pracy, i chętnie organizują akcje charytatywne włączając w nie całą społeczność naszej szkoły.

 

Nasz

WOLONTARIAT

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

im. Armii Krajowej

W PARYSOWIE

Klasyfikacja śródroczna uczniów za I semestr roku szkolnego 2019/2020

Irena Mazur

Dyrektor

Dzieci w przedszkolu

Wygrane konkursy

Kadra Nauczycieli

Uczniów ww szkole

ZPO Parysów

Dyrektor Irena Mazur

1. Przedszkole  Publiczne:  ul. Książęca 13a, 08-441 Parysów
tel. (25) 685 53 28     e-mail:  przedszkole.parysow13@op.pl

2. Szkoła Podstawowa:       ul. Książęca 11, 08-441 Parysów
tel. (25) 685 53 22    e-mail:  sp.parysow@gmail.com
tel. (25) 685 10 04    e-mail:  gimparysow@op.pl

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast