Zespół Placówek Oświatowych

Wizyta Ojca Jesmonda

W dniach 12-13 października naszą szkołę odwiedził nauczyciel języka angielskiego z Malty – Ojciec  Jesmond Micallef – katolicki ksiądz, a także wykładowca  i nauczyciel jęz. angielskiego, pochodzący z Malty, a na co dzień przebywający we Włoszech. W młodości kilka lat spędził na maltańskiej wyspie Gozo, a także kilka lat  w Grecji.

 Uczniowie   klas 5a, 6a , 5b, 8a i 8b mieli okazję wysłuchać prezentacji na temat Malty – języka, historii i kultury tego mikropaństwa. Była to niecodzienna lekcja języka angielskiego, podczas której uczniowie mogli zadawać pytania naszemu gościowi. Był to także mały zastrzyk ciekawostek na temat kraju, o którym wielu z nas praktycznie prawie nic nie wiedziało.  A okazało się, że łączy nas wiele, przede wszystkim, religia, bardzo podobna flaga narodowa i choćby rok przystąpienia naszych krajów do Unii Europejskiej – 2004.

Uczniowie klasy 6a i przedstawiciele klasy 6b  uczestniczyli także w zajęciach konwersacyjnych prowadzonych przez Ojca Jesmonda.

Nasz wyjątkowy gość był bardzo zadowolony z wizyty w Parysowie. Spotkał tu wiele miłych osób – grono uśmiechniętych uczniów, którzy pozdrawiali go na korytarzach i inicjowali rozmowy, nauczycieli, Panie Dyrektor oraz Panią Wójt, Bożenę Kwiatkowską.

Ojciec Jesmond gościł w naszej szkole w okresie  12-13 października 2022r. Uczestniczył zatem w akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a od uczniów dostał kwiatek, życzenia i mnóstwo uśmiechu. Był nieco oszołomiony tak życzliwym przyjęciem.

Kategorie wpisów

Archiwalne wpisy

Dzieci w przedszkolu

Wygrane konkursy

Kadra Nauczycieli

Uczniów ww szkole

ZPO Parysów

Dyrektor Irena Mazur

1. Przedszkole  Publiczne:  ul. Książęca 13a, 08-441 Parysów
tel. (25) 685 53 28     e-mail:  przedszkole.parysow13@op.pl

2. Szkoła Podstawowa:       ul. Książęca 11, 08-441 Parysów
tel. (25) 685 53 22    e-mail:  sp.parysow@gmail.com
tel. (25) 685 10 04    e-mail:  gimparysow@op.pl

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast