Zespół Placówek Oświatowych

Spotkanie z Panem Piotrem Strzeżyszem

                                                                                     Spotkanie z podróżnikiem

                                                                                              8 listopada 2021r.

 

            Spotkanie z ciekawym człowiekiem, pasjonatem dalekich podróży, miłośnikiem sportu i zdrowego stylu życia, a w dodatku wspaniałym mówcą i poliglotą,  odbyło się w naszej szkole 8 listopada 2021r. Głównym bohaterem,  a zarazem prowadzącym spotkanie z młodzieżą był  Pan Piotr Strzeżysz, który odbył wiele fascynujących podróży, w tym do Azji, Afryki i obu Ameryk,  a głównym środkiem lokomocji był rower. Pan Piotr pochodzi z pobliskich Trąbek i często tu nadal wraca planując kolejne wyjazdy.

Podczas spotkania wytworzyła się niezwykła atmosfera. Dzieci bardzo chętnie słuchały opowieści, głownie o podróży do Azji, oraz wrażeń  z ostatniej wyprawy Pana Piotra  na Islandię. Przekaz był bogato ilustrowany fotografiami z  prywatnych zbiorów. Pan Piotr opowiedział wiele  na temat egzotycznej przyrody i zjawisk geograficznych, o których uczniowie czytają w podręcznikach szkolnych. Zachęcał młodzież do intensywnej nauki języków obcych, podając przykłady z życia, kiedy znajomość języka okazała się podstawą do  wyjścia z trudnej sytuacji lub uniknięcia nieporozumienia. Najbardziej jednak zwracał uwagę na konieczność ruchu i przebywania na świeżym powietrzu każdego dnia. Niechęć młodych ludzi do uprawiania sportu uznał za jedno z groźniejszych zjawisk współczesnego świata.

 Prezentacja Pana Piotra dotyczyła wielu aspektów. Młodzi ludzie mieli szansę spojrzeć na  rzeczywistość z innej perspektywy. Dowiedzieli się jak ciekawy i piękny może być świat, jak ważna jest codzienna dawka ruchu, jak wiele można osiągnąć znając języki obce i wreszcie jak, pomimo tak dużych dokonań, pozostać skromnym i uśmiechniętym człowiekiem, otwartym na innych i wciąż ciekawym świata. Zapamiętamy Pana Piotra jako miłośnika rzeczy których nie można kupić, przygód, wspomnień, wschodów i zachodów Słońca, a poza tym  posiadacza roweru, kilku niezbędnych przedmiotów, jak np. namiot, ale przede wszystkim człowieka o wielkiej odwadze i skromności. Czekamy na kolejną podróż i następną wizytę w naszej szkole.

Kategorie wpisów

Archiwalne wpisy

Dzieci w przedszkolu

Wygrane konkursy

Kadra Nauczycieli

Uczniów ww szkole

ZPO Parysów

Dyrektor Irena Mazur

1. Przedszkole  Publiczne:  ul. Książęca 13a, 08-441 Parysów
tel. (25) 685 53 28     e-mail:  przedszkole.parysow13@op.pl

2. Szkoła Podstawowa:       ul. Książęca 11, 08-441 Parysów
tel. (25) 685 53 22    e-mail:  sp.parysow@gmail.com
tel. (25) 685 10 04    e-mail:  gimparysow@op.pl

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast