Zespół Placówek Oświatowych

Pierwszy Dzień Wiosny

Długo wyczekiwana , ciepła i absolutnie fantastyczna wiosna wreszcie nadeszła! W kalendarzu naszej Szkoły ta data kojarzy się nie tylko z wyższymi temperaturami, ale przede wszystkim dużą dawką uśmiechu  i  dobrej zabawy. Tradycyjnie już ten dzień rozpoczął się apelem, podczas którego Pani Wicedyrektor Małgorzata Borkowska-Całka, przekazała klucze do szkoły Samorządowi Uczniowskiemu. To uczniowie najstarszych klas przejmują tego dnia władzę w szkole i zastępują dyrektorów, nauczycieli i różnych pracowników Szkoły. Nowe grono pedagogiczne rozgościło się w nowym pokoju nauczycielskim, a równo z dzwonkiem pedagodzy udali się na swoje zajęcia. Po kilku godzinach wytężonej pracy odbyło się podsumowanie dnia i walka Pani Dyrektor z przewodniczącym SU (w tym roku Bartosz Domarecki) o klucz do szkoły.  Podczas przeciągania liny Pani Dyrektor, Irena Mazur, nie miała sobie równych.

Za sprawą pani Patrycji Mróz oraz dziewczynek z klasy 5b, nie zapomnieliśmy, że dzień 21 marca to także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, symbolem którego są kolorowe skarpety nie do pary. Z takim akcentem wystąpiły także nasze niezawodne tancerki ze Szkolnego Koła Cheerleaderek, których pokaz zachwycił wszystkich zgromadzonych. Nie była to pierwsza uroczystość, uświetniona przez nasze wygimnastykowane cheerleaderki, prowadzone przez panią Patrycję!

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas, przeprowadzili w tym dniu charytatywny kiermasz ozdób świątecznych, a zmobilizowali ich do tego opiekunowie Pani Joanna Sobkowicz i Pan Andrzej Stępień.  Dzień zaliczamy do bardzo udanych !

Kategorie wpisów

Archiwalne wpisy

Dzieci w przedszkolu

Wygrane konkursy

Kadra Nauczycieli

Uczniów ww szkole

ZPO Parysów

Dyrektor Irena Mazur

1. Przedszkole  Publiczne:  ul. Książęca 13a, 08-441 Parysów
tel. (25) 685 53 28     e-mail:  przedszkole.parysow13@op.pl

2. Szkoła Podstawowa:       ul. Książęca 11, 08-441 Parysów
tel. (25) 685 53 22    e-mail:  sp.parysow@gmail.com
tel. (25) 685 10 04    e-mail:  gimparysow@op.pl

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast