Zespół Placówek Oświatowych

Wycieczka Jagódek i Słoneczek do Garwolina

W dniu 22 listopada przedszkolaki z grup: JAGÓDKI  i SŁONECZKA wybrały się autokarem do Garwolina, gdzie obejrzały spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru z Krakowa pt. „Mojżesz Książę  Egiptu”. Treść spektaklu oparta była na historii Mojżesza i skupiała się na jego życiu w Egipcie. Dzięki temu, dzieci mogły poznać kolebkę naszej cywilizacji wraz z piramidami, sfinksem i czasem Faraonów. Spektakl dostosowany był do wrażliwości młodego widza i rozwijał wątki, które świadczą o trudnych wyborach każdego człowieka. Piękne kostiumy, muzyka i światło uzupełniały wzruszającą historię, nie pozbawioną akcentów komediowych. Dzięki temu dzieci mogły poznać Mojżesza i Ramzesa jako pełnych życia i psotnych chłopców.

Po oddaniu się kulturalnemu wydarzeniu na dzieci czekały liczne atrakcje w sali zabaw FIKU MIKU  w Lodziarni Domareccy. Celem tego punktu wycieczki była przede wszystkim integracja rówieśniczych grup, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek, tuneli, zjeżdżać na zjeżdżalni, budować obiekty z dużych klocków .

Zadowolone, nieco zmęczone, pełne wrażeń dzieci dalej wyruszyły na „ucztę” do McDonald’s. Było to okazją do nabycia umiejętności zachowania się w miejscu publicznym. Dzieci ze smakiem zjadły swój posiłek, po którym pięknie posprzątały wykorzystując znajomość segregacji śmieci. Pobyt w restauracji przysporzył uczniom wiele radości.

Po tak wyczerpującym dniu poza przedszkolem dzieci zmęczone ale szczęśliwe wróciły do Parysowa.

 

 

Kategorie wpisów

Archiwalne wpisy

Dzieci w przedszkolu

Wygrane konkursy

Kadra Nauczycieli

Uczniów ww szkole

ZPO Parysów

Dyrektor Irena Mazur

1. Przedszkole  Publiczne:  ul. Książęca 13a, 08-441 Parysów
tel. (25) 685 53 28     e-mail:  przedszkole.parysow13@op.pl

2. Szkoła Podstawowa:       ul. Książęca 11, 08-441 Parysów
tel. (25) 685 53 22    e-mail:  sp.parysow@gmail.com
tel. (25) 685 10 04    e-mail:  gimparysow@op.pl

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast