Zespół Placówek Oświatowych

Wycieczka do Warszawy

W dniu 9 czerwca 2022 r. dzieci z klas: Ia, Ib, Ic wraz z wychowawczyniami wybrały się  na wycieczkę do Warszawy – Fun Park Digiloo oraz kino. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności  współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę. W tym wyjątkowym  miejscu dzieci miały do dyspozycji  konstrukcję zabawową, a w niej labirynty, zjeżdżalnie, baseny z piłkami. W sali uczniowie mogli skorzystać z licznych atrakcji takich jak: trampolina, duży domek, zamek, tunele, pojazdy, tory, piłki do skakania, tablice kredowe i wiele innych…! Zabawy przebiegły w bardzo wesołej i radosnej atmosferze. Największym powodzeniem cieszyły się labirynty i baseny z piłeczkami.

Kolejnym punktem wycieczki  było kino Cinema City i bajka pt. „Dogtanian. Psi muszkieterier”. Film dla najmłodszych, inspirowany klasyczną powieścią Aleksandra Dumasa, oparty na serialu animowanym, który pokochały dzieci na kilku kontynentach. Młody Dogtanian marzy, by pójść w ślady ojca i dołączyć do straży króla.
W poszukiwaniu przygód, wraz z koniem Ptysiem wyrusza do Paryża. Towarzyszy mu Pic, sprytna i gadatliwa mysz, która świetnie się sprawdza w roli giermka. Po brawurowym pokazie swoich umiejętności Dogtanian zyskuje szacunek i zaufanie trzech słynnych muszkieterierów: Atosa, Portosa i Aramisa. Ta dzielna psia czwórka będzie musiała obronić króla przed spiskiem nikczemnego kardynała Richelieu, który chce przejąć władzę.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Film otrzymał nominację do nagrody Quirino 2022 dla Najlepszego pełnometrażowego iberoamerykańskiego filmu animowanego. Zdobył także nagrodę za Najlepszą ścieżkę dźwiękową w filmie animowanym (Movie Music International Awards 2021).

Zadowoleni, trochę zmęczeni, ale pełni radości i uśmiechów uczniowie wrócili do Parysowa.

Kategorie wpisów

Archiwalne wpisy

Dzieci w przedszkolu

Wygrane konkursy

Kadra Nauczycieli

Uczniów ww szkole

ZPO Parysów

Dyrektor Irena Mazur

1. Przedszkole  Publiczne:  ul. Książęca 13a, 08-441 Parysów
tel. (25) 685 53 28     e-mail:  przedszkole.parysow13@op.pl

2. Szkoła Podstawowa:       ul. Książęca 11, 08-441 Parysów
tel. (25) 685 53 22    e-mail:  sp.parysow@gmail.com
tel. (25) 685 10 04    e-mail:  gimparysow@op.pl

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast