Zespół Placówek Oświatowych

Wycieczka do Modlina

W dniu 15 grudnia 2022 roku uczniowie klasy 4b i 5b wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Twierdzy Modlin i Parku Trampolin.
            Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Twierdzy Modlin. Uczniowie m.in. weszli na Wieżę Tatarską i wysłuchali opowieści o niedźwiedzicy – Baśce Murmańskiej. Następnie udali się do Muzeum Kampanii Wrześniowej, gdzie czekała na nich żywa lekcja historii. Podczas spotkania z rekonstruktorem poznali losy obrońców twierdzy w 1939 roku. Dotknęli wiele muzealnych eksponatów, a przebywając  w replice prochowni pełniącej rolę bunkra mogli na własnej skórze odczuć namiastkę grozy nalotu niemieckich bombowców. Kolejną atrakcją było pieczenie kiełbasek przy ognisku i gry terenowe integrujące uczestników wycieczki.
            Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w największym warszawskim parku trampolin. Po zapoznaniu się z zasadami bezpiecznego korzystania z trampolin i rozgrzewce prowadzonej przez trenerów, uczniowie mogli przez dwie godziny korzystać z atrakcji tego parku. Wszyscy bardzo zadowoleni wrócili do autokaru, aby udać się w drogę powrotną do Parysowa.

Kategorie wpisów

Archiwalne wpisy

Dzieci w przedszkolu

Wygrane konkursy

Kadra Nauczycieli

Uczniów ww szkole

ZPO Parysów

Dyrektor Irena Mazur

1. Przedszkole  Publiczne:  ul. Książęca 13a, 08-441 Parysów
tel. (25) 685 53 28     e-mail:  przedszkole.parysow13@op.pl

2. Szkoła Podstawowa:       ul. Książęca 11, 08-441 Parysów
tel. (25) 685 53 22    e-mail:  sp.parysow@gmail.com
tel. (25) 685 10 04    e-mail:  gimparysow@op.pl

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast