Zespół Placówek Oświatowych

Święto Patrona Szkoły

We wtorek 28 września 2021r. nasza szkoła obchodziła uroczyście Święto Patrona – Armii Krajowej. Nauczyciele – Justyna Płatek, Agnieszka Witak i Witold Wawer – zorganizowali przegląd pieśni o tematyce wojennej. Klasy prezentowały wybrane pieśni, których aranżację, przygotowywały wcześniej pod czujnym okiem wychowawców. Przegląd miał charakter konkursu. Występy oceniane były przez niezależne jury, z panią dyrektor, Ireną Mazur, na czele. Wszystkie zespoły klasowe przygotowały wspaniałe występy, które uświetnione zostały przez stroje galowe uczestników, rekwizyty i elementy ozdobne. Był „Pałacyk Michla”, „Hej chłopcy, bagnet na broń” i wiele innych znanych i mniej znanych utworów. Na wyróżnienie zasłużyły klasy pierwsze, które opanowały tekst Mazurka Dąbrowskiego, i z ogromną pewnością wykonały hymn narodowy na początku uroczystości.

Niezwykłą dekorację sceny stanowiły plakaty, nawiązujące do treści wykonywanych pieśni wojennych.  Były to przejmujące ilustracje odnoszące się do rzeczywistości II Wojny Światowej, wykonane przez uczniów.  

Pomimo podniosłej atmosfery, Święto Patrona naszej szkoły, było radosnym, muzycznym wydarzeniem. Uczniowie otrzymali słodkie upominki i pochwały
z zachowania.

Kategorie wpisów

Archiwalne wpisy

Dzieci w przedszkolu

Wygrane konkursy

Kadra Nauczycieli

Uczniów ww szkole

ZPO Parysów

Dyrektor Irena Mazur

1. Przedszkole  Publiczne:  ul. Książęca 13a, 08-441 Parysów
tel. (25) 685 53 28     e-mail:  przedszkole.parysow13@op.pl

2. Szkoła Podstawowa:       ul. Książęca 11, 08-441 Parysów
tel. (25) 685 53 22    e-mail:  sp.parysow@gmail.com
tel. (25) 685 10 04    e-mail:  gimparysow@op.pl

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast