Spotkanie z Panem Tomaszem Sobanią

Spotkanie z Tomaszem Sobanią

10 marca 2022r.

Nie było to pierwsze spotkanie z Panem Tomkiem. Mieliśmy przyjemność poznać go  kiedy był jeszcze nastolatkiem i uczniem. Był i jest człowiekiem pełnym pasji i zainteresowań.  Podejmuje wyzwania sportowe i działa charytatywnie. Spotkania z nim są bardzo pouczające dla młodych osób, uczniów naszej szkoły. Pan Tomasz promuje bowiem zdrowy styl życia, sport i kulturę. Jest pisarzem. Wydał kilka książek z gatunku fantasy. Zachęca młodzież do czytania, a także pisania i tworzenia własnych dzieł, ale przede wszystkim do podejmowania trudu w życiu i dążenia do spełniania marzeń.

Podczas tegorocznego spotkania Pan Tomasz relacjonował swój charytatywny bieg do Rzymu. Opowiadał o przygotowaniach i licznych przygodach podczas samego biegu, a na koniec o spotkaniu z papieżem Franciszkiem. Mieliśmy okazję podziwiać świetne zdjęcia  i filmiki z biegu.  Było to ogromne wyzwanie ponieważ podczas biegu Pan Tomek pokonywał codziennie maraton i w ten sposób  przebiegł ok. 1500 km. Cały ten wysiłek po to, aby pomóc chorej dziewczynce, małej Hani. Postawa godna naśladowania!

Spotkanie zakończyła mała sesja zdjęciowa. Była też możliwość nabycia książek autorstwa Pana Tomka.  Dziękujemy za wspaniałe opowieści. Życzymy powodzenia i czekamy na kolejne relacje.