Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą  w kościele parafialnym  1 września 2021r. o godz. 9.00.

Następnie uczniowie, nauczyciele i rodzice najmłodszych dzieci zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie powitała ich radośnie pani Dyrektor Irena Mazur.  Gdy wszyscy ustawili się w wyznaczonym porządku nastąpiło powitanie zaproszonych gości. Pani wójt, Bożena Kwiatkowska, odczytawszy oficjalne pismo, poinformowała całą społeczność szkolną, iż na skutek pomyślnego zakończenia wszelkich procedur, Pani Dyrektor Irena Mazur, będzie pełniła swoją funkcję, dyrektora szkoły,  do 2025 roku. Wiadomość ta została przyjęta ciepłymi i gromkimi brawami.

W dalszej części uroczystości przedstawiona została pani Paulina Zaczek, która od tego roku szkolnego objęła wychowawstwo w klasie Ic. Pierwszaki nie kryły emocji nie mogąc doczekać się spotkania z nową panią.

Symboliczną minutą ciszy uczczono 82 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zakończyła się spotkaniami klas                  z wychowawcami. Był to długo wyczekiwany moment, zwłaszcza dla klas pierwszych  i czwartych.

Pani dyrektor Irena Mazur, jak również pani wójt Bożena Kwiatkowska, życzyły uczniom samych sukcesów w nowym roku szkolnym, bardzo dobrych ocen i oczywiście zakończenia pandemii, aby do szkół mogło wrócić „normalne życie” , a zwłaszcza wycieczki i zabawy szkolne 😊.

Koniec tegorocznych wakacji dał się we znaki z powodu typowo jesiennej pogody. Było zimno i deszczowo, a bociany zaczęły szykować się do odlotu już  w ostatnich dniach  sierpnia.