Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

1 września 2020r. to dzień rozpoczęcia roku szkolnego, jakże inny od poprzednich. Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów nie wszyscy uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej, witając się ze swoimi rówieśnikami
i wychowawcami. Z powodu panującej pandemii koronawirusa Pani Dyrektor Irena Mazur podjęła liczne kroki usiłując przygotować szkołę do pracy w reżimie sanitarnym. Dlatego też zadbała o to, aby uczniowie nie gromadzili się tłocznie
w jednym miejscu. Przydzieliła klasom miejsca spotkań z wychowawcami. Przekazała uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły wiele przydatnych informacji na temat zasad dezynfekcji i trzymania dystansu między osobami.

Zmieniła organizację pracy szkoły dzieląc ją na strefy i przydzielając uczniom ich sale, korytarze i toalety, wprowadzając jednocześnie zasady nie opuszczania wyznaczonych stref.

Mimo nowej rzeczywistości i rozpoczynania nowego roku szkolnego
w maseczkach na twarzach uczniowie nie kryli radości z powrotu do zajęć stacjonarnych, odbywających się w budynku szkoły z nauczycielami, prowadzącymi zajęcia realnie, a nie z ekranu komputera. Poprzedni semestr spędzony praktycznie w całości w domach, z nauką zdalną nie należał do udanych, zarówno w ocenie uczniów jak i nauczycieli.

Nowy rok szkolny Pani Dyrektor rozpoczęła od przywitania uczniów,
a zwłaszcza najmłodszych – pierwszoklasistów – oraz ich rodziców. Zachęciła do systematycznej pracy, zmotywowała do nauki i życzyła samych sukcesów
i dobrych ocen. Powitała także w gronie pedagogicznym nowych nauczycieli – Panią Annę Piekarską, Panią Magdalenę Klepacką – Chudy oraz księdza Gabriela Mazurka. Kilka refleksji Pani Dyrektor oraz słowa otuchy wprowadziły wszystkich w dobry nastrój.

Opuszczając szkołę po uroczystej inauguracji roku szkolnego wszyscy mieli nadzieję na uczestnictwo w lekcjach stacjonarnych jak najdłużej, licząc na to, że pandemia ustanie. Oby nadzieje i życzenia stały się faktem!