Zespół Placówek Oświatowych

Poranek patriotyczny w Dzień Niepodległości

                                         

Jak co roku, w listopadzie dzieci w naszym przedszkolu przygotowują się do celebrowania Narodowego Święta Niepodległości. To świetna lekcja patriotyzmu dla przedszkolaków. W tym dniu -11 listopada – Polska – po długich latach niewoli, znowu stała się wolna. Polacy, którzy żyli w tym czasie przetrwali i zwyciężyli. Dzięki nim możemy dzisiaj żyć w wolnym kraju.

Po raz kolejny społeczność przedszkolna przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”. W przeddzień tak ważnego dnia o godz. 11:11, tym razem w poszczególnych salach, a nie jak corocznie na wspólnej uroczystości, rozbrzmiał gromko „Mazurek Dąbrowskiego” – nasz polski hymn narodowy.

Tego dnia dzieci przygotowywały chorągiewki, biało – czerwone kotyliony, na wystawach prac plastycznych pojawiły się Godła Narodowe lub flagi w artystycznym wykonaniu dzieci.

Dzieci, oglądając prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne przypomniały sobie symbole narodowe – flaga, godło, hymn. Poznały ojców naszej niepodległości oraz przypomniały sobie słowa “Katechizmu polskiego dziecka”.

Każda grupa nagrała krótki filmik z wierszem, piosenką lub tańcem o tematyce patriotycznej. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

 

Kategorie wpisów

Archiwalne wpisy

Dzieci w przedszkolu

Wygrane konkursy

Kadra Nauczycieli

Uczniów ww szkole

ZPO Parysów

Dyrektor Irena Mazur

1. Przedszkole  Publiczne:  ul. Książęca 13a, 08-441 Parysów
tel. (25) 685 53 28     e-mail:  przedszkole.parysow13@op.pl

2. Szkoła Podstawowa:       ul. Książęca 11, 08-441 Parysów
tel. (25) 685 53 22    e-mail:  sp.parysow@gmail.com
tel. (25) 685 10 04    e-mail:  gimparysow@op.pl

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast