I Szkolne Zawody w Tabliczce Mnożenia - Karty Grabowskiego

10 maja 2022r.  w naszej Szkole odbyły się    1   Zawody w Tabliczce Mnożenia w oparciu o Karty Grabowskiego.

Ta wspaniała metoda doskonalenia znajomości tabliczki mnożenia jest wykorzystywana w naszej placówce już od wielu lat podczas lekcji matematyki oraz zajęć rozwijających. Dzieci trenują i uzyskują niesamowitą sprawność i biegłość
w posługiwaniu się tabliczką mnożenia. W finale zawodów uczestniczyło 53 uczniów

z klas III – VI. Ich występ poprzedziły intensywne przygotowania i treningi. Z tego też powodu podczas finałowych rozgrywek nie brakowało emocji i rekordowych wyników. Te niezwykłe rozgrywki połączyły ze sobą rywalizację sportową z ćwiczeniami intelektualnymi. Uczniowie układali karty na czas, chcąc uniknąć pomyłek i dbając przy tym o precyzyjność i dokładność wyników.

1 Szkolne Zawody w tabliczce Mnożenia związane były także z przygotowaniem prezentacji na temat pochodzenia metody Kart Grabowskiego, jak również
z poznaniem sylwetki twórcy, którym jest pan Andrzej Grabowski.

Uczestnicy podeszli do rywalizacji bardzo poważnie i profesjonalnie. Zadbali
o galowe stroje, a także o ciszę podczas rozgrywek. Każdą zakończoną rundę nagradzali brawami. Wykazali się cierpliwością podczas sprawdzania wyników przez sędziów, którymi byli nauczyciele – Aneta Rendaszka, Joanna Sobkowicz, Zofia Tracz, Małgorzata Świesiulska,  Małgorzata Borkowska-Całka oraz Agata Żurawek.

Pani Dyrektor Irena Mazur, w przemówieniu inaugurującym zawody, dodała otuchy uczestnikom, chwaląc ich zaangażowanie oraz świetne przygotowanie, ale przede wszystkim znajomość tabliczki mnożenia. Uczniowie musieli już tylko pokonać mały, mobilizujący stres, związany z rywalizacją na czas.

Pomysł przeprowadzenia 1 Szkolnych Zawodów w Tabliczce Mnożenia w ZPO
w Parysowie, a także ich organizacja, przygotowanie uczniów i propagowanie metody Kart Grabowskiego,  należy do pani wicedyrektor Agaty Żurawek.

1 Szkolnych Zawodów w Tabliczce Mnożenia

10 maja 2022r.

Kategoria klas III- IV

1. Milena Antosiewicz – III b
  2. Brajan Kaniewski – IV b
  3. Magdalena Mazek – III b

Kategoria klas V-VI

1. Magdalena Piłka – V a
  2. Aleksandra Trojanek – V a
  3. Lena Sowa, Anna Andrzejewska – Va

Na zwycięzców czekały nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Gratulacje  !!!