Bezpieczny przedszkolak - spotkanie z policjantem

29.11.2021r. do naszego przedszkola przybył pan policjant. Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówi. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pan policjant przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu i w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Opowiadał o postępowaniu dzieci w różnych sytuacjach, dając im możliwość oceny – czy zachowywały się dobrze, czy też niewłaściwie. Dzieci przypomniały sobie również numery alarmowe.

Pan policjant opowiedział na czym dokładnie polega jego praca.  Na koniec spotkania pokazał z jakiego sprzętu  korzysta na co dzień w swojej pracy. Dzieci z wypiekami na twarzy mogły z bliska dotknąć m.in. : kajdanek, alkomatu i wielu innych rzeczy.

Dzieci podziękowały panu policjantowi za dobre rady. Uzyskana wiedza na pewno naszym przedszkolakom się przyda.